Jak wydrukować arkusz z komentarzami?

Jeśli w arkuszu wprowadzone są komentarze do konkretnych działań czy wpisanych danych, możemy chcieć je wydrukować, aby mieć wgląd w całość w wersji papierowej. Domyślnie jednak wyłączone jest drukowanie komentarzy w arkuszu programu Excel. Aby móc wydrukować komentarze, należy najpierw wykonać kilka działań.

Rozwiązanie:

 

Na początek należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać opcję „Pokaż wszystkie komentarze”. Komentarze zostaną pokazane w elektronicznej wersji arkusza.

komentarze

Następnie należy wejść w zakładkę „Układ strony” i włączyć okno dialogowe zbioru opcji „Ustawienia strony”.

komentarze

Otworzy się nowe okno dialogowe „Ustawienia strony”. Należy wejść w ostatnią zakładkę „Arkusz” (1), po czym w obszarze opcji „Drukuj” wybrać z rozwijanej listy „Komentarze” (2) opcję „Na końcu arkusza”, umieszczającą komentarze na końcu wydruku, lub „Jak w arkuszu”, pozwalającą na drukowanie komentarzy przy komórkach, do których są wstawione. Na koniec należy wybrać opcję „Drukuj” (3).

komentarze

Zobacz również:

Jak i po co korzystać z funkcji autosumowania?
Co zrobić, aby dowolna komórka była zawsze widoczna?
Jak zmienić obszar wydruku?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak adresować prawidłowo komórki (adresowanie względne, bezwzględne i mieszane)?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady