Jak wydrukować dokument bez komentarzy, nie usuwając ich?

Tworząc dokumenty Word niejednokrotnie zabiegamy o pojawienie się w nich odpowiednich komentarzy. Wynika to np. z faktu, że tekst jest poprawiany przez kilka osób pod kątem merytorycznym oraz językowym. Jeśli naniesiemy wszystkie zmiany, ale nie chcemy, aby wydrukowały się również komentarze, musimy zaznaczyć to w opcjach drukowania.

Rozwiązanie:

Aby wydrukować dokument bez komentarzy, ale nie usunąć ich z niego, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

bez komentarzy

Po prawej stronie otworzy się okno dotyczące drukowania. W dziale „Ustawienia” należy wybrać pierwszą z wartości, aby otworzyło się rozwijane menu. Następnie należy zjechać na sam dół i odznaczyć opcję „Drukuj adjustację”.

bez komentarzy

W ten sposób plik zostanie wydrukowany bez komentarzy, a jednocześnie nie zostaną one usunięte z jego cyfrowanej wersji.

 

Zobacz również:

Jak pracować na dwóch częściach dokumentu jednocześnie?
Jak ponumerować wiersze w Wordzie?
Jak wstawić wykres do dokumentu?
Jak skopiować tekst do Worda bez formatowania?
Jak zmienić język dokumentu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady