Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?

Podczas drukowania prezentacji domyślną opcją jest drukowanie jednego slajdu na całej stronie. Jest to opcja wygodna w przypadku prezentacji z niewielką ilością slajdów, a także tam, gdzie slajdy są bardzo szczegółowe i potrzebny jest duży rozmiar wydruku, aby dostrzec wszystkie szczegóły. W innym przypadku można ustawić wydruk kilku slajdów na jednej stronie.

Rozwiązanie:

Aby ustawić drukowanie inne niż domyślne, ustawione w programie, należy wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

kilka slajdów

Następnie po prawej stronie otworzy się okno z danymi dotyczącymi drukowania. W ustawieniach należy wybrać opcję Slajdy na całych stronach”.

kilka slajdów

W ramach listy rozwijanej zmienić liczbę slajdów drukowanych na stronie. Do wyboru mamy od jednego do 9 slajdów na jednej stronie wydruku.

kilka slajdów

Zobacz również:

Jak stworzyć kalendarz adwentowy?
Jak usunąć dane osobiste z informacji prezentacji?
Jak zapisać prezentację jako plik wideo?
Jak ustawić rozdzielczość prezentacji?
Jak zmienić ustawienia strony slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady