Jak wyświetlić prezentację na kilku monitorach?

Program PowerPoint przystosowany jest do tworzenia rozmaitych pod kątem tematycznym prezentacji, w których można zawrzeć elementy szkoleniowe, naukowe bądź niezbędne do spotkań zawodowych.

Prezentacje programu PowerPoint coraz częściej wykorzystywane są do celów szkoleniowych oraz naukowych. Prezenter przedstawia prezentację w formie pokazu, jednocześnie ją omawiając.

Do tego celu niezbędne jest posiadanie drugiego monitora, dzięki któremu będzie można wyświetlić prezentację szerszej grupie osób, a także monitora z komputera, na którym prezentacja jest odtwarzana. Ten drugi monitor pozwala zorientować się prezenterowi,  w którym momencie prezentacji się znajduje oraz jakie są następne zagadnienia, a także daje kontrolę nad odtwarzaniem prezentacji.

Rozwiązanie:

Aby wyświetlić prezentację na kilku monitorach, należy najpierw zorientować się, czy istnieje możliwość podłączenia do komputera drugiego monitora i jednoczesnego korzystania z obu. Jeśli tak, należy dokonać podłączenia.

Następnie należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów i zbiór opcji „Monitory”, a tam zaznaczyć opcję „Użyj widoku prezentera”.

widok-prezentera

Zobacz również:

Gdzie znajdują się szablony prezentacji?
Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?
Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak zmienić odstęp między literami w slajdach?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady