Jak zapisać prezentację jako plik PDF?

Drukowanie prezentacji w formacie pozwalającym na wprowadzenie zmian nie jest trudne, jednak czasami pojawia się problem podczas kopiowania prezentacji na inny komputer. Niektóre pliki mogą nie działać tak, jak powinny – może pojawić się problem ze wstawionymi grafikami. Wówczas dobrze jest przesyłać prezentację PowerPoint w formie nieedytowalnej – jako plik PDF.

Rozwiązanie:

 

Aby zapisać prezentację jako plik PDF należy przede wszystkim stworzyć odpowiednią prezentację, właściwą graficznie i tematycznie do naszych wymagań. Następnie należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Zapisz i wyślij”.

jako pdf

Po prawej stronie pojawi się nowe okno, w którym w zbiorze opcji „Typy plików” należy wybrać przycisk „Utwórz dokument PDF/XPS”.

jako pdf

Znów po prawej stronie rozwinie się nowe okno. Mamy tam informację o zaletach tego formatu, a także przycisk, który należy wybrać – „Utwórz plik PDF/XPS”.

jako pdf

Otworzy się nowe okno dialogowe „Publikowanie jako pliku PDF lub XPS”. Należy wybrać w pierwszej kolejności lokalizację zapisu (1), następnie wybrać nazwę pliku (2). W polu „Zapisz jako typ” (3) powinna wyświetlać się opcja „Plik PDF (*.pdf)”, którą można wybrać z listy rozwijanej. Do wyboru mamy sposób optymalizacji (4) – albo standardowy, albo minimalny dla dokumentów udostępnianych online. Po wyborze wszystkich opcji należy kliknąć przycisk „Publikuj” (5).

jako pd

Zobacz również:

Jak zmienić kolor zdjęcia w albumie fotograficznym?
Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?
Jak rozciągnąć slajd do rozmiaru papieru podczas wydruku?
Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?
Jak zmienić ustawienia strony slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady