Jak zapisać prezentację jako plik wideo?

Program PowerPoint służy do tworzenia prezentacji, które mogą być odtwarzane przez różnych użytkowników oraz na różne sposoby.

Coraz częściej prezentacja jest udostępniana dla odbiorców przez internet, a wówczas najlepiej, aby była w formacie nieedytowalnym, który dodatkowo będzie odtwarzał się na wszystkich komputerach. Najwygodniejszy będzie wówczas jeden z formatów wideo.

Program PowerPoint pozwala na zapisanie oraz eksportowanie prezentacji w określonym pliku, z pewnymi ograniczeniami.

Rozwiązanie:

 

Aby prezentacja była odtwarzana zgodnie z ustalonym chronometrażem, należy najpierw zarejestrować prezentację ze wszystkimi zaznaczonymi opcjami.

Następnie należy wejść w zakładkę „Plik”, tam wybrać opcję „Zapisz i wyślij” (1), następnie „Utwórz wideo” (2). W opcjach (3) należy wybrać rozdzielczość zapisywanej prezentacji oraz to, czy użyty ma być chronometraż i narracja, wcześniej zarejestrowane. Następnie należy kliknąć w przycisk „Utwórz wideo” (4).

prezentacja-wideo

Otworzy się nowe okno dialogowe zapisywania pliku. W bocznej szpalcie (1) należy wybrać lokalizację pliku, w której chcemy go zapisać, następnie wybrać tytuł prezentacji (2) i wpisać go w pole, po czym kliknąć „Utwórz”.

prezentacja-wideo

Zobacz również:

Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak ustawić przejście slajdu po określonym czasie?
Jak wstawić gotowe kształty do slajdu?
Jak dodać gotowy motyw do slajdu?
Jak dokonać korekty zdjęć w albumie fotograficznym?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady