Jak zapisać szablon prezentacji z obsługą makr?

Szablony prezentacji są przydatne w przypadku, gdy często tworzymy prezentację na podobnym tle i o podobnych właściwościach. Sprawdza się to na przykład w sytuacji, gdy tworzymy prezentacje firmowe albo przedmiotowe. Jeśli w prezentacjach tworzonych na podstawie szablonu mają być aktywne makra, należy odpowiednio wybrać rozszerzenie zapisywanego szablonu.

Rozwiązanie:

 

Na początek należy wejść w menu „Plik”, a następnie wybrać opcję „Zapisz jako”.

zapisywanie

Otworzy się nowe okno dialogowe zapisywania pliku. Należy zwrócić uwagę na to, że szablony zapisują się domyślnie w konkretnej lokalizacji (1); jeśli nie jest to dla nas odpowiednie miejsce do zapisania pliku, należy wybrać lokalizację własnoręcznie (2). Następnie należy zapisać nazwę pliku (3). Istotne jest wybranie odpowiedniego rozszerzenia – w polu „Zapisz jako typ” (4) należy wybrać opcję „Szablon programu PowerPoint z włączoną obsługą makr (*.potm)”. Następnie należy wybrać przycisk „Zapisz”.

zapisywanie

Zobacz również:

Jak edytować motyw tła slajdu?
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Jak zapisać pokaz z obsługą makr?
Jak dodać nowy slajd?
Jak usunąć elementy zarejestrowanej prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady