Jak zastosować efekty tekstowe w dokumencie?

Tworzenie jakichkolwiek dokumentów często wymaga od nas stosowania się do konkretnej ich budowy. Jeśli jednak nie mamy nałożonych ograniczeń co do wyglądu tekstu, a chcemy, aby był on jak najciekawszy dla odbiorcy, możemy w bardzo prosty i szybki sposób skierować uwagę odbiorcy na konkretne słowa.

Rozwiązanie:

 

Aby zastosować efekty tekstowe w dokumencie, należy na początek zaznaczyć tekst, który chcemy wyróżnić. Następnie należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i kliknąć na ikonę oznaczającą efekty tekstowe.

efekty tekstowe

Otworzy się nowe rozwijane menu. Można z niego wybrać gotowe efekty tekstowe (1), a także można spróbować dokonać własnych zmian w tekście. W ramach zmian możliwe jest sterowanie konspektem (2), w którym można wybrać kolor, grubość linii konturu oraz sam kontur. Dodatkowo dostępne jest również ustawienie cienia, odbicia i poświaty (3) według dostępnych w podglądzie sposobów.

efekty tekstowe

Zobacz również:

Jak ustawić wcięcie dla akapitu?
Jak utworzyć listę adresatów korespondencji seryjnej?
Jak usunąć dane osobiste z informacji dokumentu?
Jak wstawić przypis końcowy?
Jak wstawić duży nawias?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady