Jak zawinąć tekst niestandardowo wokół obrazka?

Nie zawsze obrazki wstawiane do programu Word mają standardowe wymiary, a co za tym idzie – potrzebujemy również tekstu, który będzie odpowiednio do nich dostosowany. Jest na to bardzo proste rozwiązanie, które warto znać zwłaszcza wówczas, gdy tekst z dodatkiem grafik wykonuje się dość często w dokumentach.

Rozwiązanie:

 

Aby niestandardowo zawinąć tekst wokół obrazka, należy na początek zaznaczyć obrazek. W naszym przypadku ma on prostokątną ramkę, jednak sam obiekt nie zajmuje tyle miejsca, co ramka. Z tego powodu należy wejść w zakładkę „Narzędzia obrazów” i „Formatowanie”, a następnie kliknąć na opcję „Zawijaj tekst”.

niestandardowo

Po rozwinięciu się opcji należy wybrać najpierw „Przyległe”, a następnie powtórnie otworzyć „Zawijaj tekst” i wybrać opcję „Edycja punktów zawijania”.

niestandardowo

W tej chwili obrazek jest otoczony przyległymi czerwonymi punktami zamiast dużą, prostokątną ramką. Po przestawieniu obrazka możemy ustawić go w dowolnej pozycji, zaś tekst będzie go niestandardowo opływał. Jeśli któreś z ułożeń nam się nie podoba bądź chcemy, aby tekst w którymś miejscu znajdował się dalej od obrazka, wystarczy edytować punkty zawijania.

niestandardowo

Zobacz również:

Jak odzyskać niezapisane pliki?
Wstawianie przypisów
Jak ustawić obrazek jako tło strony?
Jak wyciąć obrazek w kształt?
Jak wstawić schemat procesu cyklicznego?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady