Jak zaznaczyć tekst?

Problem:

Jak zaznaczyć tekst w dokumencie?

Rozwiązanie:

Aby zaznaczyć tekst, należy kliknąć i przytrzymać lewy przycisk myszy w górnym lewym rogu (tak jak jest to zaznaczone na obrazku ponizej).

A następnie trzymając lewy przycisk myszy, przeciągnąć kursorem na ukos tekstu tak, aby niewidoczny prostokąt zaznaczania objął tekst, który chcemy zaznaczyć. Po zwolnieniu przycisku myszki tekst zostanie zaznaczony jak na obrazku poniżej.

 

Tekst możemy również zaznaczać za pomocą klawiszy. Służą do tego (najczęściej) klawisze strzałek oraz, przede wszystkim, klawisz SHIFT. Aby zaznaczyć dany tekst musimy ustawić kursor przez pierwszym znakiem, który chcemy zaznaczyć, następnie wcisnąć klawisz SHIFT, a potem, trzymając go wciśniętego, klikać strzałki kierunkowe.

Zobacz również:

Jak ustawić kolor tła strony?
Jak szybko zamienić Enter na spację?
Jak i po co sprawdzić statystykę wyrazów?
Jak posortować tekst w Wordzie?
Jak wyciąć obrazek w kształt?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady