Jak zmieniać kolejność sąsiadujących akapitów?

Tworząc akapity z tekstem, nieraz pod sam koniec formatowania dokumentu stwierdzamy, że mogłyby być one w innej kolejności. Nie jest problemem przesunięcie akapitu czy zamiana do miejscem z sąsiadującym. Co więcej, jest na to kilka łatwych i szybkich sposobów.

Rozwiązanie:

 

Najprostszym sposobem jest zaznaczenie akapitu, a następnie przesunięcie go za pomocą kursora w nowe miejsce, trzymając przyciśnięty lewy klawisz myszy. Przerywany znacznik kursora to miejsce, w którym będzie wklejony zaznaczony i przenoszony akapit.

akapity

Innym sposobem jest postawienie kursora na początku akapitu, który chcemy przenieść, a następnie kliknięcie zestawu klawiszy: ALT + SHIFT + ↑ (strzałka w górę) w celu przeniesienia akapitu ponad sąsiadujący; ALT + SHIFT + ↓ (strzałka w dół) w celu przeniesienia akapitu poniżej sąsiadującego.

Zobacz również:

Jak szybko zamienić Enter na spację?
Jak zaznaczyć w dokumencie tylko obiekty?
Jak zmienić rozmiar całości lub części tabeli?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak dodać numerację stron?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady