Jak zmienić domyślną liczbę otwieranych arkuszy?

Program Excel służy przede wszystkim do tworzenia zestawień. W jednym pliku możliwe jest stworzenie kilkunastu czy kilkudziesięciu różnych zestawień, co wynika z faktu, że możliwe jest dodawanie kolejnych arkuszy do indywidualnej pracy.

Domyślnie program otwiera trzy arkusze, które jednak nie zawsze są wykorzystywane – albo nie zawsze są wystarczające. Jeśli zazwyczaj pracujemy na jednym arkuszu – albo zwykle używamy np. 5 – możemy zmienić domyślne ustawienia programu.

Rozwiązanie:

Aby zmniejszyć bądź zwiększyć liczbę domyślnie włączanych arkuszy przy starcie programu Excel, należy wejść w menu „Plik” i wybrać przycisk „Opcje”.

liczba arkuszy

Następnie w kategorii „Ogólne” należy wpisać bądź wybrać odpowiednią liczbę w opcji „Dołącz następującą liczbę arkuszy”.

liczba arkuszy

Zmiany zostaną wprowadzone od kolejnego uruchomienia programu. Zmiana ta nie wpływa na możliwość dodawania bądź usuwania arkuszy z programu.

 

 

Zobacz również:

Co zrobić, gdy tekst nie mieści się w komórce (zawijanie tekstu)?
Jak wstawić nowy arkusz?
Jak wyczyścić formatowanie komórek?
Podstawowe znaki stosowane w formułach
Jak adresować komórki w formułach (adresowanie/odwołanie mieszane)?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady