Jak zmienić domyślne ustawienia czcionek?

Program Word posiada domyślne, wbudowane ustawienia czcionek, które pojawiają się za każdym razem, gdy uruchamiamy program. Jeśli na co dzień pracujemy na innym rodzaju czcionek, może to okazać się po prostu uciążliwe. Jest jednak prosty sposób na to, aby zmienić domyślne ustawienie czcionek w Wordzie.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić domyślne ustawienie czcionek, należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i wybrać rozwinięcie okna dialogowego zbioru opcji „Czcionka”.

ustawienia czcionek

Następnie otworzy się nowe okno dialogowe „Czcionka”. Tam należy wejść w kartę „Czcionka”, następnie wybrać określoną czcionkę, która nam odpowiada, a potem wybrać opcję „Ustaw jako domyślne”.

ustawienia czcionek

Pojawi się nowe okno zapytania, czy chcemy zmienić ustawienia dla danego dokumentu, czy dla wszystkich dokumentów otwieranych przez program. Należy wybrać opcję „Wszystkie dokumenty na podstawie szablonu Normal.dotm”.

ustawienia czcionek

Po otworzeniu nowego dokumentu domyślna czcionka będzie czcionką ustawioną przez nas.

 

 

 

Zobacz również:

Jak umieścić wykres z Excela w dokumencie Word?
Jak zmienić pierwsze litery zdania na wielkie?
Jak zmienić sposób wyświetlania poprawek?
Jak przekreślić tekst?
Jak wstawić znak wodny?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady