Jak zmienić pierwsze litery zdania na wielkie?

Word posiada funkcję autokorekty, jednak nie każdy użytkownik lubi, gdy jest ona włączona. Z tego powodu istnieją co najmniej dwa sposoby na to, aby zmienić wielkość liter w zdaniach – ręcznie oraz automatycznie.

Rozwiązanie:

 

Pierwszą opcją jest używana zazwyczaj domyślna opcja automatycznej zmiany pierwszych liter w zdaniu na wielkie. Aby włączyć opcję autokorekty , która będzie pozwalała na automatyczną zamianę pierwszej litery zdania z małej na wielką, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać przycisk „Pisownia i gramatyka”.

wielkie litery

Następnie otworzy się nowe okno „Pisownia i gramatyka”, w którym należy wybrać przycisk „Opcje”.

wielkie litery

Otwarte zostanie kolejne okno „Opcje programu Word”, gdzie z grupy opcji „Sprawdzanie” należy wybrać przycisk „Opcje Autokorekty”.

wielkie litery

W oknie „Autokorekta” należy wejść w zakładkę „Autokorekta”, a następnie zaznaczyć ptaszkiem opcję „Początek zdania wielką literą”. Wybór należy zatwierdzić przyciskiem „OK”.

wielkie litery

Drugi sposób to zaznaczenie zdania, które zaczyna się od małej litery, a następnie wybranie kombinacji klawiszy SHIFT + F3. Sposób ten działa jednorazowo, tylko na zaznaczone zdanie.

Zobacz również:

Jak masowo zmieniać formatowanie wybranych fragmentów tekstu?
Jak formatować prace dyplomowe?
Jak zrobić ciekawą listę wypunktowania?
Jak przejrzeć zmiany naniesione przez konkretnego recenzenta?
Jak usunąć ikony z paska szybki dostęp?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady