Jak zmienić styl zdjęcia w albumie fotograficznym?

Tworzenie prezentacji PowerPoint w formie albumu jest dobrym rozwiązaniem, gdy przedstawiane mają być formy głównie opierające się na zdjęciach.

Prócz możliwości tworzenia albumów fotograficznych, program PowerPoint daje również szerokie możliwości edytowania zdjęć.

Jedną z form edycji jest zmienianie stylu zdjęcia – opcja edycji dostępna dla każdego zdjęcia z osobna. Edycja jest możliwa w samym programie.

Rozwiązanie:

Aby zmienić styl zdjęcia w albumie, należy kliknąć na nie, a następnie wybrać z menu „Narzędzia obrazów” zakładkę „Formatowanie” i rozwinąć menu „Style obrazów”. Zostanie wyświetlony cały spis dostępnych stylów obrazów, wraz z gotowymi mini-podglądami. Aby wybrać których z nich, należy na niego kliknąć.

styl-zdjecia

Zobacz również:

Jak dodać zaufanego wydawcę?
Jak ustawić gotowy dźwięk przejścia slajdu?
Dodawanie prezentacji do porównania
Jak przesunąć grafikę za pole tekstowe?
Jak edytować osie wykresu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady