Jak zmienić układ klawiatury dla pakietu Office w Windows 7?

Choć język polski posiada dość bogaty i długo alfabet, to jednak w dużej mierze nie posiada znaków, które występują w innych językach, np. niemieckim czy hiszpańskim. Dodatkowo, w przypadku niektórych języków, takich jak rosyjski, alfabet wygląda zupełnie inaczej. Warto, podczas pisania w innym języku, zmienić układ klawiatury dla pakietu Office. Dziś pokażemy, jak zrobić to w systemie Windows 7.

Rozwiązanie:

Najpierw wchodzimy w menu „Start” i wybieramy opcję „Panel sterowania”.

układ klawiatury

Otworzy się nowe okno dialogowe „Panel sterowania”, w którym w zbiorze opcji „Zegar, język i region” należy wybrać opcję „Zmień klawiatury lub inne metody wprowadzania danych”.

układ klawiatury

Otworzy się okno „Region i język”. Z zakładki „Klawiatury i języki” należy wybrać przycisk „Zmień klawiatury”.

układ klawiatury

Otworzy się kolejne okno – „Usługi tekstowe i języki”. W zakładce „Ogólne” znajduje się rozwijana lista (1), a pod nią drzewo języków (2). Jeśli na obu nie ma języka, w którym ma być wprowadzony układ klawiatury, należy wybrać opcję „Dodaj” (3).

układ

W oknie „Dodawanie języka” wyświetlą się wszystkie zainstalowane na komputerze języki. Jeśli lista jest pusta, należy najpierw zainstalować dodatki językowe, dostępne m.in. na stronie internetowej Microsoft Office. Z listy należy  wybrać język, który nas interesuje, rozwinąć menu przy nim i zaznaczyć okienko przy języku. Potwierdzamy wybór przyciskiem „OK”.

układ klawiatury

W poprzednim oknie po prawej stronie znajduje się okienko „Podgląd”, po którego kliknięciu można zyskać podgląd danej klawiatury w wybranym języku.

układ klawiatury

Następnie na liście rozwijanej w menu „Język domyślny” (1) wybieramy dodany język, klikamy „Zastosuj” (2), a następnie „OK” (3).

układ klawiatury

Język można zmienić również na pasku szybkiego dostępu, klikając na ikonę języka.

układ klawiatury

Zobacz również:

Jak zmienić kierunek tekstu w komórkach?
Jak przenieść wykres w Excelu?
Jak wypełnić szybko komórki jednakową wartością?
Jak ustawić autozapisywanie?
Jak zapisać skoroszyt z obsługą makr?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady