Jak znaleźć ostatnio używany dokument?

Jeśli dany użytkownik pracuje w Wordzie na co dzień, poświęcając na to większość swoich obowiązków zawodowych, może zdarzyć się sytuacja, że któryś z używanych i zapisywanych dokumentów gdzieś się zapodzieje.

Wówczas można wykorzystać program Word do zyskania dostępu do ostatnio używanego dokumentu, nawet jeśli jest on zapisany w nieznanym czy nieustalonym póki co miejscu. Pozwala to na jego otwarcie oraz ponowne zapisanie w odpowiednim folderze.

Rozwiązanie:

 

Aby znaleźć ostatnio używany dokument, należy wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Ostatnio używane”.

ostatnio

Otworzy się okno dialogowe, w którym będzie można zobaczyć w pierwszej kolumnie „Ostatnio używane dokumenty”, zaś w drugiej „Ostatnio używane miejsca”, co pozwala dotrzeć również do miejsca, gdzie zapisany był poszukiwany dokument.

ostatnio

Zobacz również:

Gdzie znajduje się podgląd wydruku?
Jak wstawić indeks dolny?
Jak zaznaczyć w dokumencie tylko obiekty?
Jak wstawić tabelę?
Zmiana wartości w kolumnach książki adresowej

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady