Jak zrobić ulotkę w Wordzie?

Program Word w większości przypadków stosowany jest po prostu do tworzenia dokumentów tekstowych o różnym przeznaczeniu. Rzadko jednak korzysta się z niego w zakresie gotowych szablonów, które umożliwiają – po odpowiedniej edycji – stworzenie zupełnie indywidualnej broszury czy ulotki.

Ulotka taka doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy nie musi być to wysokiej jakości dzieło wykonane dłońmi specjalisty, na przykład na potrzeby znanej firmy. Z powodzeniem ulotki stworzone w Wordzie przydadzą się podczas lokalnych imprez, w trakcie krótko trwających akcji na terenie konkretnego osiedla czy szkoły.

Rozwiązanie:

Aby stworzyć ulotkę, należy na początek otworzyć dokument Word, a następnie wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

ulotka

Otworzy się kolejne okno dialogowe, w którym wybrać można dwie grupy szablonów ze wszystkich dostępnych. Pierwsza grupa to „Broszury i broszurki” (1) – tutaj stworzyć można składane na 2 lub 3 części broszury z dwojakim przeznaczeniem. Jedna kategoria to broszury przystosowane do zapisywania programów imprez, druga zaś – broszury firmowe, prezentujące ofertę. Druga opcja to „Ulotki” (2). W tej grupie znajduje się o wiele więcej możliwości, w tym ulotki wiszące, małoformatowe – nie ma jednak składanych broszur. Ulotki można wybrać pod kątem tematycznym, czyli np. ulotki tworzone na potrzeby ogłoszeń o nieruchomościach itd.

ulotka

Zobacz również:

Jak ustawić automatyczne zapisywanie dokumentu?
Jak wstawić schemat procesu cyklicznego?
Jak wstawić znak wodny?
Jak ustawić marginesy dokumentu do bindowania?
Jak utworzyć etykiety z adresami pobranymi z Excela?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady