Przeglądanie różnic i poprawek

Obie porównywane i dodane do trybu recenzji prezentacje posiadają własne wprowadzone zmiany, które musimy przejrzeć i zaakceptować albo odrzucić, aby móc stworzyć spójną treść w prezentacji.

Program pozwala na dwutorowe przeglądanie zmian w danej prezentacji, biorąc pierwszą otwartą prezentację jako bazową dla przeglądania.

W bocznej szpalcie pojawią się dwa różne okna w ramach menu  „Poprawki”.  Okno „Szczegóły” pokazuje wszystkie różnice, które są w tych dwóch prezentacjach. Klikając na jedną z nich, na prezentacji zostanie zaznaczony obszar, którego dotyczy różnica. 

porównanie

Okno Slajdy włącza podgląd slajdu z drugiej prezentacji, odpowiadającego temu z pierwszej. Po najechaniu na boczną strzałkę można wybrać opcję „Zaakceptuj zmiany tego recenzenta”, dzięki której w prezentacji pierwszej zostaną wprowadzone wszystkie zmiany z prezentacji drugiej. 

 porównanie

Zobacz również:

Jak wyświetlić prezentację na kilku monitorach?
Jak zapisać prezentację jako film?
Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?
Czym jest wersja ostateczna prezentacji i jak ją stosować?
Gdzie znajdują się szablony prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady