Rejestrowanie konta blogowego

Aby móc wysyłać informacje o nowych notkach na bloga, należy przede wszystkim zarejestrować swoje konto. Można to zrobić w kilku prostych krokach.

Rozwiązanie:

Prośba o zarejestrowanie konta pojawi się po pierwszym włączeniu chęci pisania notek blogowych. Możemy wybrać wówczas opcję „Zarejestruj teraz” (1), aby od razu zarejestrować konto, bądź „Zarejestruj później” (2), aby móc zarejestrować konto bloga po stworzeniu pierwszego wpisu.

blog

Po wybraniu chęci rejestracji pojawi się kolejna odsłona okna. Należy przede wszystkim wybrać dostawcę bloga (1) z rozwijanej listy. W przypadku, gdy nie ma go na liście, musimy poprosić dostawcę o podanie konkretnych danych, które będą potrzebne do rejestracji. Jeśli nie posiadamy jeszcze bloga, musimy go najpierw założyć (2) – po kliknięciu na tę opcję zostaniemy odesłani do listy respektowanych przez Word dostawców. Założenie konta odbywa się poza programem.

blog

Następnie przystępujemy do rejestracji konta. W podanym polu (1) należy wpisać adres bloga. Następnie należy wpisać nazwę użytkownika (2) oraz hasło (3). Jeśli nie chcemy za każdym razem powtarzać wpisywania hasła, możemy zaznaczyć okienko przy opcji „Zapamiętaj hasło” (4). Należy wybrać również opcje obrazu (5) – kto będzie dostarczał obrazy i gdzie będą one przechowywane. Zmiany należy zatwierdzić przyciskiem „OK” (6).

blog

Okno opcji obrazu to możliwość wyboru dostawcy obrazów. Należy dokonać odpowiedniego wyboru z rozwijanej listy. Następnie należy zatwierdzić wybór klawiszem „OK”.

blog

Ostatnim krokiem jest kliknięcie klawisza „TAK” podczas pojawienia się okna o wysyłaniu danych do dostawcy. Wysyłanie to trwa od kilku do kilkunastu sekund, zależnie od dostawcy i szybkości otrzymania informacji zwrotnej. Po powodzeniu procesu konto zostanie zarejestrowane.

blog

Zobacz również:

Jak wstawić duży nawias?
Obsługiwane działania i ich pierwszeństwo
Jak dodać pole tekstowe do obrazka?
Wstawianie przypisów
Jak stworzyć nowy styl czcionki w Wordzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady