Tworzenie strony tytułowej

W każdej pracy dyplomowej niezbędna jest strona tytułowa. Choć to, co trzeba na niej zawrzeć, często zależy od konkretnej szkoły wyższej, to jednak należy wiedzieć, że w Wordzie można bez większych kłopotów i szybko wykonać stronę tytułową.

Rozwiązanie:

Strona tytułowa zazwyczaj zawiera:

– tytuł pracy;

– rok i miejsce jej złożenia;

– imię i nazwisko autora;

– numer albumu;

– nazwę uczelni, na której jest pisana;

– informacje, pod czyim kierunkiem powstawała.

Najlepszą formą wykonania strony tytułowej jest jej wstawienie i późniejsze edytowanie. Należy w tym celu wejść do zakładki menu Wstawianie”, a następnie wybrać opcję „Strona tytułowa”. Rozwinie się okno menu; jeśli swoją pracę piszemy w sposób standardowy, ale nie posiadamy konkretnego wzoru strony tytułowej, to najlepszym wyborem będzie opcja „Konserwatywne”.

strona tytułowa

Strona tytułowa zostanie wstawiona jako pierwsza strona bieżącego dokumentu. Cały układ strony może być dowolnie przesuwany (1) albo zwiększany lub zmniejszany (2).

strona tytułowa

Wszystkie okna, które zawarte są w stronie tytułowej, można dowolnie edytować, przesuwać oraz usuwać.

Zobacz również:

Jak ustawić obrazek równo z tekstem?
Jak włączyć kartę narzędzi do programowania w VBA
Formatowanie czcionki
Jak zmienić kolor strony?
Automatyczne tworzenie bibliografii

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady