Wybór i ustawienie interlinii

Formatowanie prac dyplomowych obejmuje również wykonanie odpowiedniej interlinii. Taka interlinia powinna nie tylko zachować odpowiedni wygląd druku, ale również pozwolić na wygodne czytanie pracy.

Zazwyczaj interlinia określona jest w wymaganiach, które uczelnia stawia przed osobami piszącymi na niej prace. Jeśli jednak jest to wybór dowolny, najlepiej wybrać jest wartość pomiędzy 1,3 a 1,5 punktów.  Taka interlinia pozwala na zachowanie odpowiedniego odstępu między linijkami tekstu.

Aby ustawić interlinię, należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne”, a następnie otworzyć okno dialogowe „Akapit”.

interlinia

Otworzy się nowe okno dialogowe „Akapit”. W dziale opcji „Odstępy” należy rozwinąć menu i wybrać opcję „1,5 wiersza” (1). Jeśli chcemy ustawić inną wielkość, np. 1,3 pkt, należy wpisać tę wielkość w oknie „Co” (2).

interlinia

Zobacz również:

Jak wstawić schemat organizacyjny?
Jak pracować na dwóch częściach dokumentu jednocześnie?
Numerowanie stron
Jak zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania?
Jak stworzyć zaproszenia na ślub w Wordzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady