Zmiana wartości w kolumnach książki adresowej

Nie zawsze potrzebna jest pełna ilość wartości, które znajdują się w książce adresowej. Niektóre  kolumny są po prostu bezużyteczne, ponieważ zabierają miejsce i nie potrzebujemy ich przy dalszej pracy z korespondencją.

Rozwiązanie:

W oknie tworzenia nowej listy należy kliknąć na opcję „Dostosuj kolumny”, znajdującą się w lewym dolnym rogu okna.

dostosuj kolumny

Po kliknięciu na nią pojawia się nowe okno dialogowe „Dostosowanie listy adresów”. Poprzez zaznaczenie konkretnych opcji „Dodaj” (1) albo „Usuń” (2) można dodać albo usunąć nazwy konkretnych kolumn z danymi z książki adresowej. Opcja „Zmień nazwę” (3) pozwala na zmienienie nazwy danej kolumny z danymi, np. skrócenie jej”. Ostatnie dwie funkcję przenoszą (4) kolumny na wcześniejszą albo późniejszą pozycję. Należy pamiętać, że usuwanie kolumn następuje wraz z ich zawartością, która nie może potem być przywrócona. Po wykonaniu wszystkich operacji należy wybrać przycisk „OK” (5).

dostosuj kolumny

Wygląd okna książki adresowej został zmieniony. Usunięto część kolumn i zmieniono nazwę „Pierwszy wers adresu” na „Adres”.

dostosuj kolumny

Zobacz również:

Jak posortować alfabetycznie tekst?
Jak przetłumaczyć tekst za pomocą Worda?
Sieroty, wdowy i bękarty
Jak ustawić wcięcie dla akapitu?
Co zrobić, kiedy zmieniamy treść dokumentu po wygenerowaniu spisu treści?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady